Nebankovní kreditní karty: Kteří z poskytovatelů je nabízí?

Podle typu poskytovatele se finanční produkty dělí na bankovní a nebankovní. Netýká se to všech. Zatímco banky nabízí celistvou nabídku služeb umožňující online správu financí, nebankovní se zpravidla zaměřují na úvěrové produkty. Mezi ty patří i kreditní karty.

 To ale neznamená, že kreditní karty najdeme v produktové nabídce všech v současné době působících nebankovních společností u nás. Nebankovní společnosti můžeme dále rozdělit na velké a menší. Zatímco u větších společností, jako je například Home Credit najdeme poměrně pestrou nabídku produktů včetně kreditek, ty menší se spíše zaměřují na rychlé a krátkodobé úvěry nebo nabízí jeden maximálně dva typy půjček.

Bankovní versus nebankovní kreditní karty

Než se vrhneme na nabídku nebankovních kreditních karet na současném trhu, podívejme se nejprve na viditelné rozdíly mezi bankovními a nebankovními kreditkami. Stejně jako u klasických půjček už nejsou tak výrazné jako před lety.

Stejně jako u bankovních kreditek jsou běžné poplatky za vedení karty a výběry hotovosti z bankomatu. Největší rozdíl spočívá ve vyšší úrokové sazby, která se u nebankovních karet pohybuje spíše ke 30 %, zatímco u bankovních je to spíše směrem dolů ke 20 %.

Také u nebankovních kreditních karet bývá běžné bezúročné období. Nabídka bonusů nejčastěji zahrnuje cashback neboli zpětnou slevu a bohatý věrnostní program.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak vybrat nejlepší kreditní kartu a jak ji rozhodně nepoužívat

Které nebankovní společnosti nabízí kreditní karty

Kreditní karty najdeme v nabídce pouze u několika málo poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se například o společnosti Home Credit a Cofidis. Kreditní karty dále poskytují velké obchodní společnosti Tesco a Mall a poměrně hojně využívané jsou kreditní karty Diners Club, které mají na výběr několik variant.

Home Credit v podstatě nabízí flexibilní půjčku až do výše 250 000 Kč, k níž náleží platební karta. Princip fungování je stejný. Peníze na kartě můžete využívat dle libosti a každý měsíc musíte zaplatit alespoň minimální měsíční splátku. Podobnou nabídku na flexibilní půjčku  najdete také u Cofidis a to až do výše 100 000 Kč.

Pod hlavičkou Diners Club najdete dokonce pět typu kreditních karet – Purec, Pure+, Golf+, Vintage a Premium. Liší se výší poplatku za vedení a nabízenými službami, které zahrnují například parametry úvěru, věrnostní program, výhody při cestování letecky, kreditka Golf+ nabízí navíc slevy na vybraných golfových hřištích a podobně.

Vlastní kreditní kartu poskytuje Mall.cz jako a jako hlavní výhody zdůrazňuje vedení zdarma, výběry zdarma ze sítě bankomatů ČSOB a možnost odložené platby. Kreditní kartu nabízí také britská síť obchodů Tesco. Při používání vám vrátí 3 % z každého nákupu.

NÁŠ TIP: Využijte online srovnání kreditní karet a vyberte si tu pravou.

Pamatujte, že kreditní karta je pouze jiný typ půjčky

Pokud se rozhodnete některou z nabídek na nebankovní kreditní karty využít, ujistěte se, že máte k dispozici veškeré informace. Bohužel ne vždy na webových stránkách společnosti u konkrétní nabídky najdete vše, co by tam mělo být.

Není-li vám cokoliv jasné, volejte a ptejte se. Pokud vám poskytovatel na vaše otázky nedá dostatečně vyčerpávající odpovědi, buďte obezřetní a raději vybírejte jinde. Kreditka je fajn, dokud na ní jsou peníze. Splácení vysokého úroků už taková zábava není. V nesprávných rukou a při špatném používání může kreditní karta vést i k vážným finančním potížím.