Půjčka 300 000 Kč a vše o ní【prosinec 2024】
Velké plány si žádají velké peníze. Půjčka 300000 Kč už ale představuje mnohem větší závazek a riziko oproti malým půjčkám do několika tisíc korun. Takto vysokou půjčku je nutné zvážit a promyslet ze všech stran. Co úvěr 300 000 Kč obnáší, na co se připravit a na co dát pozor? Čtěte dál.
Jak se dělí půjčky dle výšky?
Půjčky se obecně rozdělují na drobné (mikropůjčky a malé půjčky), střední (spotřebitelské půjčky) a velké půjčky (půjčky na auto, hypotéky). Jednotlivé typy se liší výší půjčky a délkou splatnosti, která může být dlouhá od několika dní až po desítky let:
- Krátkodobé půjčky – od cca 500 Kč až 1000 Kč do cca 30 000 Kč / 50 000 Kč, doba splatnosti 5 dní až 12 měsíců,
- Střednědobé půjčky – cca od 30 000 Kč / 50 000 Kč do cca 800 000 Kč / 1 000 000 Kč, doba splatnosti 12 měsíců až 8 let
- Dlouhodobé půjčky – nad 800 000 Kč / 1 000 000 Kč, doba splatnosti 8 let a déle
Co je půjčka do 300000 Kč?
Půjčka 300 000 Kč tedy patří mezi středně vysoké půjčky s dobou splatnosti delší než 12 měsíců. Tato půjčka se nejčastěji splácí okolo 4 až 6 let, přičemž se jedná o úvěr, který lidé využívají zejména k investicím do bydlení (rekonstrukce a modernizace), nákupu nového vybavení do domácnosti nebo pořízení nového auta.
Kdo nabízí půjčky do 300000 Kč?
Úvěr 300 000 Kč poskytují banky i nebankovní společnosti. U nebankovních společností oceníte především rychlost vyřízení žádosti a minimum byrokracie. Navíc některé z nich fungují také o víkendech a státních svátcích. Bankovní půjčky však bývají výhodnější a mívají nižší úrok a RPSN, nemusí to však být pravidlem.
Komu je půjčka do 300000 Kč určena?
Nebankovní půjčka 300 000 Kč je určena všem žadatelům, kteří si potřebují půjčit větší obnos. Nejčastěji se jedná o mladé lidi pořizující si vlastní bydlení nebo automobil. Tento úvěr ale často hledají i lidé ve středním a starším věku například za účelem rekonstrukce bydlení a k dalším podobným účelům.
Výhody půjček do 300 000 Kč
✅ možnost vyřízení půjčky online
✅ možnost individuálního nastavení měsíční splátky
✅ rychlý převod na bankovní účet
✅ při vysoké inflaci splácíte méně, než jste si půjčili
Nevýhody půjček do 300000 Kč
❌ delší doba splácení
❌ přeplatíte více
❌ může být požadováno zajištění úvěru nemovitostí či jiným majetkem
Jak vyřídit půjčku do 300 000 Kč ✅
Půjčka 300 000 Kč je poměrně vysoká částka, takže hodně záleží na tom, aby si člověk vybral co nejvhodnější produkt. Vyplatí se nechat si s výběrem poradit u odborníků nebo využít online internetové srovnávače, které umožňují rychlé srovnání konkurenčních nabídek na půjčky během několika minut.
Pro úspěšné vyřízení půjčky online postupujte následovně:
- Otevřete si stránky nabízející porovnání půjček
- Vyberte si pro vás nejvýhodnější úvěr
- Klikněte na stránky zvoleného poskytovatele
- Klikněte na online žádost o půjčku a vyplňte ji
- Přiložte potřebné dokumenty a odešlete žádost
- Vyčkejte na rozhodnutí
Jak najít půjčku do 300000 Kč
Půjčku do 300000 Kč jednoduše vyřídíte přímo přes vaši či cizí banku nebo nebankovní společnost. Další variantou je využití zprostředkovatelských služeb.
Proč se vyplatí využít možnosti porovnání jednotlivých produktů online:
- nezávislé srovnání zdarma
- získání lepších podmínek
- rychlé a jednoduché vyplnění pouze jednoho formuláře
- časová i finanční úspora
- bezpečné nabídky jen od ověřených poskytovatelů
- klientský servis a nonstop služby u některých nebankovních poskytovatelů
Na co si dát pozor u půjček do 300 000 Kč
U takto vysokých půjček se zaměřte na všechny parametry, jako jsou úrok, RPSN, poplatky a další. Zajímejte se i o skryté poplatky, které by mohly půjčku neúměrně navýšit, a sankce účtované v případě pozdě uhrazených splátek.
Jaké doklady budete potřebovat
Pro sjednání půjčky do 300 000 Kč budete potřebovat zejména tyto doklady:
- občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz nebo pas)
- potvrzení o trvalém příjmu v požadované výši
- v některých případech je nutné ručit majetkem
Často kladené otázky
❓ Kde si půjčit 300 000 Kč?
Sjednejte si půjčku online, po telefonu nebo na pobočce v bance či u nebankovní společnosti.
❓ Jaký je rozdíl mezi úvěrem a půjčkou?
Co se týče peněz půjčovaných v bance nebo u nebankovní společnosti, není v těchto dvou termínech žádný podstatný rozdíl. Z právního hlediska rozdíl spočívá v tom, že předmětem úvěru jsou výhradně finanční prostředky, zatímco předmětem půjčky (zápůjčky) může být jakákoliv hmotná věc.
❓ Co je výhodnější úvěr nebo hypotéka?
Hypotéka je dlouhodobý typ úvěru, u něhož bývají úrokové sazby mnohem výhodnější než u stejně vysokého úvěru. Jedná se však o účelový úvěr, který nelze využít na něco jiného. Výjimku představuje neúčelová hypotéka. Jakákoliv hypotéka vždy vyžaduje zástavní právo k nemovitosti.
❓ Kde vám půjčí bez doložení příjmu?
Jednou z možností je půjčit si u své banky nebo využít služeb některé z nebankovních společností, které nabízí půjčky bez příjmu.
❓Mohu si půjčku převzít v hotovosti?
Někteří poskytovatelé umožňují převzetí půjčky v hotovosti, ať už na kamenné pobočce nebo partnerských místech (např. čerpací stanice, terminály Sazky, některé trafiky, pošta apod.). Většina společností preferuje převod na bankovní účet zvlášť, pokud se jedná o vyšší částky.
❓Mohu půjčku splatit dříve a za jakých podmínek?
Předčasné splacení je možné. Je však důležité zjistit, zda je předčasné splacení u vašeho poskytovatele zdarma nebo je zpoplatněno a v jaké výši. To samé platí také pro mimořádné splátky.
❓Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Pokud nesplňujete podmínky pro poskytnutí bankovního úvěru, banka vaši žádost o půjčku zamítne. Nejčastějším důvodem je nízká bonita, nízký příjem a negativní záznam v registru dlužníků. V takovém případě se můžete obrátit na nebankovní poskytovatele, kteří mívají na žadatele mírnější podmínky.
❓Půjčí mi po ukončené insolvenci?
U ukončených insolvencí záleží na době, která od jejího skončení uběhla. Většina půjček je poskytována už po jednom roce. Některé nebankovky půjčku poskytnou i dříve.
❓Jak se liší úroková sazba a RPSN?
Úroková sazba je odměnou za vypůjčené peníze a poplatky cenou za konkrétní službu, která půjčení peněz doprovází (např. správa účtu). RPSN zahrnuje všechny náklady spojené s půjčkou, tedy úrok i všechny poplatky.
❓Jak vysoké jsou sankce za nesplácení půjčky?
Sankce mohou být tvrdé. Výši poplatku za pozdní splátky si určuje každý poskytovatel s tím, že strop je stanoven zákonem. Někteří poskytovatelé jsou tolerantnější, jiní si účtují sankce hned od prvního dne po uplynutí splatnosti splátky.
❓ Co mám dělat, když nemám peníze na splátku hypotéky?
Pokud se vám nedostává peněz na uhrazení hypoteční splátky, co nejdříve o tom informujte svého věřitele. Snažte se najít řešení. Může jím být upravený splátkový kalendář, snížení či odložení splátek.
Mohlo by vás zajímat
-
CoolCredit
Půjčka CoolCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Zonky
Půjčka Zonky ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
VistaCredit
Půjčka VistaCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Tetička
Půjčka Tetička ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Credit123
Půjčka Credit123 ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Creditea
Půjčka Creditea ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy