Půjčka v exekuci

Půjčka v exekuci ⏩ Zjistěte, která společností Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut 👇 Získejte tu nejvýhodnější

Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
1 000 Kč
20 000 Kč
+
-

Srovnání jednotlivých půjček

Chcete si radši ověřit konkrétní půjčku? Využijte srovnání níže. Ale s naším vyhledávačem nahoře ušetříte čas a zjistíte všechny Vaše možnosti!

Výše půjčky 2 500 - 80 000 Kč
Splátka 1 - 100 měsíců
RPSN 299.98 %
Více informací
úrok
od 10.9 %
Výše půjčky 1 000 - 30 000 Kč
Splátka 0.1 - 1 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 1 000 - 20 000 Kč
Splátka 1 - 10 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 1 000 - 60 000 Kč
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 10 000 - 150 000 Kč
Splátka 12 - 48 měsíců
RPSN 27.37 %
Více informací
úrok
od 24.44 %
Výše půjčky 10 000 - 250 000 Kč
RPSN 10.34 %
Více informací
úrok
od 9.88 %
Výše půjčky 10 000 - 100 000 Kč
Splátka 12 - 48 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 1 000 - 30 000 Kč
Splátka 1 - 1 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 50 000 - 300 000 Kč
Splátka 12 - 48 měsíců
RPSN 19.64 %
Více informací
úrok
od 18 %
Výše půjčky 10 000 - 170 000 Kč
Splátka 6 - 48 měsíců
RPSN 22.39 %
Více informací
úrok
od 13.59 %
Výše půjčky 20 000 - 1 000 000 Kč
Splátka 12 - 108 měsíců
RPSN 3.99 %
Více informací
úrok
od 3.99 %
Výše půjčky 1 000 - 20 000 Kč
Splátka 0.05 - 1 měsíců
RPSN 2969 %
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 10 000 - 150 000 Kč
Splátka 3 - 48 měsíců
RPSN 32.67 %
Více informací
úrok
od 28.61 %
Výše půjčky 10 000 - 250 000 Kč
RPSN 31.73 %
Více informací
úrok
od 9.88 %
Výše půjčky 1 000 - 25 000 Kč
Splátka 1 - 1 měsíců
Více informací
úrok
od 30 %
Obsah ⬇️

Půjčka v exekuci a vše o ní a vše o ní【duben 2024】

Co je půjčka v exekuci? 🤔

Půjčka v exekuci je poměrně ošemetnou záležitostí. Proto je poskytována menším počtem nebankovních úvěrových společností a soukromých investorů. Aby vám schválili půjčku i přes exekuci, budete muset splnit několik zásadních podmínek. Jednou z nich je rozsah exekuce, další může být zajištění půjčky majetkem, případně ručitel s dostatečně vysokou bonitou.

Některé půjčky se poskytují vyloženě na ukončení exekuce. Dost se v tomto režimu podobají konsolidaci půjček, kdy poskytovatel půjčky na exekuci vyplatí všechny věřitele, kteří se do exekuce zapojili a žadateli poskytne novou půjčku s novým splátkovým kalendářem.

Co znamená exekuce?

Ve světě osobních financí se jako exekuce označuje vynucené splácení dlužných a dlouhodobě nesplácených pohledávek exekutorem. Nemusí jít pouze o běžné úvěry, ale také nedoplatky za telefon, energie, na zdravotním a sociálním pojištění, na daních či pokuty za jízdu MHD načerno a pod.

Exekuce může být nařízena na účet, na mzdu, na majetek (tzv. mobiliární exekuce), případně kombinací těchto postupů. Exekuci ze spotřebitelských půjček musí nařídit soud. U půjček od soukromých osob (typicky půjčka na směnku s exekucí) se exekuce zahajuje okamžitě a bez soudu, neboť s ní dlužník předem souhlasil podpisem speciálně upravené smlouvy.

Kdo půjčku v exekuci poskytuje?

V oblasti spotřebitelského úvěru najdeme jen minimum poskytovatelů půjček při exekuci. Bezvýhradně se jedná o nebankovní úvěrové společnosti.

V oblasti soukromých půjček je paleta poskytovatelů širší. Ale nenabídnou vám spotřební půjčku s ochranou spotřebitele, nýbrž jen peněžitou zápůjčku či podnikatelskou půjčku na IČO. U obou chybí zákonná ochrana dlužníka.

Pro koho je půjčka v exekuci vhodná? 🙋

V případě půjček v exekuci se rozlišují dvě situace:

  • když si dlužník bere půjčku na exekuci neboli na její uhrazení. V tomto případě lze hovořit o vhodnosti půjčky, neboť náklady na exekuci převýší cenu půjčku, která se k vyplacení z exekuce použije. Zejména pokud stihnete dluh uhradit do 30 dní od doručení výzvy
  • když si dlužník bere půjčku s exekucí a zadlužuje se tak nad rámec dluhu, který je exekutorem vymáhán. Vedle nákladů na exekuce tak bude hradit ještě i náklady na další dluh. Tato situace rozhodně není vhodná pro nikoho.

Půjčka na dluhy a exekuce se často zaštiťuje osobním majetkem, případně majetkem ze společného jmění manželů. Včetně příjmu druhého z manželů a jejich společné střechy nad hlavou.

Výhody půjčky v exekuci

✅možnost se zbavit exekuce
✅nižší splátky, než při splácení exekutorovi
✅překonání obtížného období
✅peníze lze vyplatit na ruku, aby se o nich exekutor nedozvěděl

Nevýhody půjčky v exekuci

❌nákladná nebankovní půjčka
❌minimum poskytovatelů s licencí ČNB
❌rizikový typ půjčky
❌vysoké smluvní pokuty při nesplácení
❌často vyžadována zástava nemovitostí

Jak získat půjčku v exekuci

Jste-li v exekuci, a chcete ji co nejdříve ukončit, je nutné vyhledat si nebankovní půjčky s registrem a exekucí. U banky byste samozřejmě nepochodili, neb banky si striktně hlídají úvěrové riziko a nepůjčí ani osobám s drobným záznamem v registru SOLUS.

U poskytovatele doporučujeme ověřit, zda má licenci ČNB a jaké podmínky si pro získání peněz na exekuci klade. Jestliže půjde o poskytovatele spolehlivého a ověřeného, vyplníte online formulář se žádostí o úvěr a odešlete jej. Následujícím postupem už vás provede sám poskytovatel.

Kde získat půjčku v exekuci 

Pro tento typ půjčky můžete jít přímo na stránky vybraného poskytovatele, nebo využít bezplatnou službu v podobě online srovnání půjček. V čem vám online srovnání pomůže? Všechny poskytovatele prověřuje, zjišťuje detaily o nabízených půjčkách a umožní vám na jednou místě porovnat úvěry od několika společností najednou.

Jestliže si nebudete vědět rady, dokáží vám poradit s výběrem půjčky, osloví za vás hned několik poskytovatelů (a přitom bude stačit jediný vyplněný formulář). To s sebou nese významnou finanční i časovou úsporu.

Na co dávat pozor u půjčky v exekuci 

Patříte k lidem, kteří se na poskytovatele obracejí s konstatováním: „Mám exekuci a potřebuji půjčku“? Rozhodně se před podpisem smlouvy zaměřte na licenci k poskytování půjček, zda ji tento poskytovatel vůbec má.

Soustřeďte se i na podmínky poskytnutí (zda bude půjčka vyžadovat zástavu), na podmínky splácení (jak velké jsou sankce při prodlení) a zejména na cenu samotného úvěru. Půjčky v exekuci totiž patří k těm nejdražším a nejrizikovějším na celém úvěrovém trhu.

Co bude potřeba doložit?

Konkrétní požadavky na dokumenty a doklady se dozvíte až u zvoleného poskytovatele. Většina z nich si vyžádá:

  • osobní doklad totožnosti – občanský průkaz nebo, BankID, rodný list, cestovní pas, zbrojní průkaz, průkazku pojišťovny
  • doklady o majetkovém zázemí domácnosti – například list vlastníka nemovitosti, velký technický průkaz k vašemu vozu aj.
  • doklady o příjmu – většinou výpis z účtu nebo výplatní pásky.

Často kladené otázky 🔥

Zde je několik často kladených otázek o nejvýhodnějších půjčkách:

❓Kde si půjčit, když máte dluhy?

Zájemce o půjčku, který se nachází ve finanční nouzi, by se měl raděj obrátit na odbornou pomoc. Tu nabízí bezplatné občanské poradny (např. Člověk v tísni). Nejdůležitější je řešit problémy s dluhy co nejdříve.

❓Dostanu půjčku, i když mám exekuci?

Ano, i v exekuci je možné dostat půjčku. Ovšem od omezeného okruhu poskytovatelů a za vysokou cen. Často se zástavou nemovitosti.

❓Kdy si můžu vzít půjčku po exekuci?

Mezi ukončením exekuce a vzetím další půjčky není stanoven žádný zákonem daný odstup. O poskytnutí úvěru po ukončení exekuce rozhoduje každý z poskytovatelů individuálně a na základě svých vnitřních pravidel.

❓Poskytují se půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti?

Poskytují. Takzvané půjčky na ruku se vyplácejí v hotovosti na předem dohodnutém místě. Například u některého z partnerů poskytovatele, případně si můžete nechat peníze dovézt až k vám domů.

❓Mohu dostat půjčku v exekuci na chráněný účet?

Nikoliv, na chráněný účet vám banka převede pouze nezabavitelné částky – ale jen v případě, že peníze pocházejí z vašeho pravidelného příjmu (z podnikání, ze zaměstnání, z důchodu nebo jiných dávek), případně se jedná o příjem exekuci nepodléhající (typicky příspěvek na bydlení, dávky pomoci ve hmotné nouzi nebo peněžité dávky sociální péče).

❓ Kdo mi pomůže s vyplacením exekuce?

S vyplacením nařízené exekuce může pomoci poskytovatel půjčky na exekuci. Vyplatí dlužníky a z celkové vyplacené částky vytvoří vaši novou půjčku. Tu pak budete splácet jedinou splátkou měsíčně, právě tomuto poskytovateli. V případě správně zvolené půjčky na exekuci budou splátky úvěru nižší než splátky exekutorovi.

❓Jak se ověřuje bonita neboli úvěruschopnost?

K prověření bonity poskytovatelé půjček slouží scoring, na jehož základě je stanovena míra rizikovosti potenciálního klienta. Posuzuje se sám žadatele, jeho věk, zaměstnání, příjem i výdaje a součástí je kontrola uznávaných registrů dlužníků (úvěrová minulost i současnost).

❓Jak probíhá vyplacení peněz?

Způsob výplaty peněz se odvíjí od dohody mezi klientem a poskytovatelem úvěru. Některé společnosti avizují pouze převod na účet, jiné nabízí i možnost výplaty na ruku. Někdy lze peníze převzít osobně i u dohodnutých partnerů (např. vybraná síť trafik nebo čerpacích stanic).

❓Mohu půjčku splatit dříve a za jakých podmínek?

Ano, předčasné splacení je možné. Nicméně je důležité si ověřit, zda je předčasné splacení u vašeho poskytovatele zdarma nebo je za něj účtován poplatek a případně v jaké výši. To samé platí pro mimořádné splátky.

❓Mohu si vzít další půjčku, když nemám předchozí úvěr splacený?

U většiny poskytovatelů platí pravidlo, že vám neposkytnou novou půjčku, dokud nesplatíte předchozí. Nicméně si lze novou půjčku vzít u jiné společnosti. Pokud splníte její podmínky, můžete splácet několik půjček najednou. S rostoucími dluhy však zároveň roste riziko pádu do dluhové pasti.