Půjčka s registrem dlužníků a vše o ní【prosinec 2024】
Půjčky s registrem dlužníků mohou být pro mnohé záhadou, ale my vám odhalíme jejich tajemství a pomůžeme najít tu pravou. Zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami, a jaké výhody či nevýhody přinášejí. Naučte se, jak se vyhnout rizikům a kde hledat nejvýhodnější nabídky na trhu. Více se dočtete v našem podrobném článku níže.
Úvod
Půjčky s registrem dlužníků mají dvě podoby. Významně se liší v bezpečnosti i náročnosti vyřízení. Ukážeme vám výhody i nevýhody každé z nich, abychom vám usnadnili výběr a ukázali, kde hledat bezpečnou nebankovní půjčku s registrem, nebo nakolik banky tolerují negativní záznamy v registrech.
Co je půjčka s registrem dlužníků?
Půjčka s registrem dlužníků může mít dvě polohy:
- Půjčka s kontrolou registrů a přísnějším hodnocením úvěruschopnosti – půjčky bankovní, plus některé nebankovní. Spadají sem i konsolidace a refinancování již splácených dluhů.
- Půjčka se záznamy v registru – dostupnější, ale rizikovější půjčka, kde poskytovatel toleruje některé záznamy. Nejvyšší schvalovatelnost mají půjčky se zástavou, půjčky v exekuci apod.
Co znamená registr?
Registrem je myšlena databáze shromažďující záznamy o průběhu splácení úvěrů, případně databáze vymáhání nesplácených dluhů. Na českém trhu existuje takových databází více:
- CRÚ – Centrální registr úvěrů vedený ČNB, sem nahlížejí banky,
- BRKI – Bankovní registr klientských informací, využívají banky,
- NRKI – Nebankovní registr klientských informací, využívají ho některé nebankovní společnosti a banky,
- REPI – registr platebních informací eviduje platby za pravidelné služby a účtů za energie a jiné, nahlížejí sem banky i nebankovky,
- SOLUS – největší význam má Negativní registr, kde se evidují prohřešky se splácením půjček a úhradami účtů. Nahlížejí sem banky i většina nebankovních společností,
- EUCB – Evropský registr dlužníků je projektem nebankovních společností, které spolupracují na mezinárodní úrovni,
- CEE – Centrální evidence exekucí – žadatele tu kontrolují banky i většina úvěrových společností včetně soukromých investorů,
- ISIR – Insolvenční rejstřík – stejné jako u CEE.
Kdo půjčku s registrem dlužníků poskytuje?
Půjčku nabídne banka i nebankovní společnost, mohou se však lišit parametry nabízeného úvěru. Od banky čekejte půjčku s nahlížením do registru. Od nebankovní společnosti obě výše uvedené podoby půjčky.
Pro koho je půjčka s registrem dlužníků vhodná?
Vzhledem k tomu, že půjčka pokrývá široké spektrum žadatelů, lze uvést, že je vhodná pro každého, kdo plánuje půjčit si peníze na užitečnou věc nebo úhradu nečekaných nákladů. Přitom ví, že splácení zvládne v požadovaném termínu.
Výhody půjčky s registrem dlužníků
✅ široká nabídka úvěrů
✅ pro všechny typy žadatelů
✅ levné i dražší půjčky s různě přísnými podmínkami získání
✅ na účet i v hotovosti
✅ s délkou splácení dle preferencí žadatele
✅ bankovní i nebankovní úvěry
Nevýhody půjčky s registrem dlužníků
❌ výběr půjčky ztěžuje ohromná tržní nabídka
❌ rozdíly v cenách jsou zásadní – nutné pečlivě vybírat
❌ někteří poskytovatelé umožní jen krátkou splatnost
❌ maximální obnos půjčky může být výrazně omezen
❌ tolerance záznamů v registrech se liší napříč poskytovateli
Jak získat půjčku s registrem dlužníků ✅
Vzhledem k pestré nabídce to není složité. Stačí na internetu najít nabídku, která vám bude vyhovovat, a poskytovateli odeslat vyplněný formulář se žádostí a podložený vyžadovanými doklady.
Kde získat půjčku s registrem dlužníků
Nejkratší cestou k odpovědně vybrané půjčce je online srovnávač. Spolupracuje jen s ověřenými poskytovateli, a na jednom místě vám nechá porovnat spoustu půjček, dokonce i pomáhá s výběrem, když si nejste jistí.
Na co dávat pozor u půjčky s registrem dlužníků
U tohoto úvěru se soustřeďte na zohlednění záznamů v registrech, jež poskytovatel v nabídce inzeruje. Zatímco banky tolerují jen drobné nedostatky, nebankovní společnosti dokáží prominout i větší “hříchy” ve splácení dluhů a v platbách za telefon či energie.
Co bude potřeba doložit?
Každý poskytovatel požaduje jiný seznam dokumentů. Základem bývá občanský průkaz (případně BankID) a doložení výše příjmů, například výpisy z účtu. Setkat se můžete i s požadavkem na ručení, soupis majetkového zázemí domácnosti atd.
Často kladené otázky
❓Kde si půjčit, když mám dluhy?
Záleží na vašich celkových příjmech a výdajích. Pokud jsou příjmy dostatečné ke splácení další půjčky, můžete oslovit i banku.
❓ Kdo půjčí dlužníkům?
Dlužníkům půjčí kterýkoliv poskytovatel za podmínky, že dlužníci mají dostatečný příjem na splácení další půjčky. Specifickým případem je refinancování nebo konsolidace, kdy se sice bere další půjčka, ale ty předchozí se s její pomocí splatí.
❓ Kdo mi půjčí se záznamem v registru?
Záleží na druhu záznamu v registru. Jde-li o pozitivní zápisy, půjčí vám kterákoliv banka. Jestliže se ptáte na půjčku s drobnými negativními záznamy v registru, tady může vyhovět jen poskytovatel nebankovní.
❓ Jak dostat půjčku, když jsem v registru?
Jste-li v registru vedeni s pozitivními záznamy, bude získání půjčky snadné. Pokud jsou vaše záznamy negativní, soustřeďte se nejprve na nápravu. Následná půjčka díky tomu bude levnější.
❓ Co dělat, když dlužím peníze?
Pokud dlužíte, jedinou možností je dluh řádně splácet. Jestliže je na vás tempo splácení vysoké, požádejte věřitele o úpravu splátkového kalendáře.
❓Kde si půjčit online?
Půjčky online nabízí opět banky i nebankovní společnosti. Minimálně lze vždy vyplnit a odeslat žádost o půjčku. Půjčku online lze také získat prostřednictvím online srovnání půjček.
❓ Kde si půjčit peníze o víkendu?
O víkendu a během státních svátků fungují pouze někteří nebankovní poskytovatelé půjček.
❓Za jak dlouho budu mít peníze k dispozici?
Doba poskytnutí půjčky se odvíjí od vybrané půjčky. Nejrychlejší bývají krátkodobé půjčky ve výši několika tisíc korun. Naopak nejdéle trvají několikamilionové půjčky na bydlení. Běžnou půjčku můžete mít k dispozici za pár minut, nejdéle do druhého pracovního dne.
❓Jak se ověřuje bonita neboli úvěruschopnost?
K prověření bonity slouží scoring, na jehož základě je stanovena míra rizikovosti nesplácení. Posuzuje se věk, zaměstnání, příjem i výdaje a součástí bývá kontrola registrů dlužníků.
❓Je první půjčka ZDARMA?
Některé nebankovní společnosti první půjčku nabízí ZDARMA. Tato nabídka platí vždy jen pro nové zákazníky.
❓Jak si bezpečně půjčit peníze?
Při správném výběru půjčky pomáhá řídit se zásadami bezpečného půjčování a obracet se pouze na prověřené poskytovatele.
Mohlo by vás zajímat
-
Úvěrová kalkulačka
Zajímá vás, jaké budete mít splátky, jak se mění hodnoty s výší úroku nebo délkou splácení? Přesně na to je naše úvěrová kalkulačka. Ukáže vám výši měsíčních splátek, celkovou splatnou částku(bez započítání dalších poplatků) nebo třeba o kolik přesně přeplatíte. Nejsou potřeba žádné osobní údaje a použití je velice snadné. Nezapomeňte, že uvedené hodnoty jsou…
-
10 tipů jak hospodařit s penězi v roce 2025
Nový rok 2025 je za dveřmi. S každým novým rokem se pojí různá předsevzetí, která se často týkají změny životního stylu. Do tohoto článku jsem vybral 10 nejdůležitějších bodů týkajících se hospodaření s penězi, které bude nejen v příštím roce dobré dodržovat. 1. Začněte u sebe – analyzujte svou situaci Pokud si chceme stabilizovat rodinný…
-
CoolCredit
Půjčka CoolCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Zonky
Půjčka Zonky ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
VistaCredit
Půjčka VistaCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Tetička
Půjčka Tetička ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy