Půjčka bez zástavy a vše o ní【prosinec 2024】
Půjčka bez zástavy je ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí riskovat svůj majetek, ale přesto potřebují finanční injekci. Tento typ úvěru nabízí širokou škálu možností od bankovních i nebankovních institucí, avšak přináší s sebou i určitá rizika, jako jsou vyšší úroky a sankce za prodlení. Jak se v tomto světě orientovat a na co si dát pozor? Více se dočtete v našem podrobném článku níže.
Úvod
Půjčka bez zástavy nemovitosti představuje v bankovní světě jakýkoliv úvěr s výjimkou hypotéky. Ve světě nebankovním jde o běžné půjčky, které nejsou určené k vyplacení z exekuce nebo jiných závazků. Někdy se místo zástavy nemovitosti může využít soupis majetku domácnosti. Platí to například u půjčky na dluhy bez zástavy. Další podrobnosti se dočtete níže.
Co je půjčka bez zástavy?
Půjčka bez zástavy znamená, že k jejímu získání není třeba zastavit majetek. To ovšem neznamená, že byste o bydlení, pozemek nebo vlastní vůz nemohli přijít! I když je nezastavíte, mohou vám být v případě nesplácení zabaveny exekučně. Bankovní a nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti mají spoustu podob a účelů využití.
Co znamená zástava?
Zástava je majetek dlužníka, který slouží jako záruka věřiteli pro případ nesplácení dluhu. Jakmile dlužník nesplácí, zástava automaticky přechází do vlastnictví věřitele. Ten ji smí prodat a dluh z utržených peněz vyrovnat. Případný přebytek náleží dlužníkovi.
Do zástavy se standardně přijímají věci vedené ve veřejných rejstřících: nemovitosti a motorová vozidla. Po dobu trvání zástavního práva nesmí dlužník zastavenou věc prodat. Zástavní právo automaticky zaniká splacením půjčky.
Kdo půjčku bez zástavy poskytuje?
Půjčku bez zástavy můžete získat od:
- banky – půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy
- licencované nebankovní společnosti – půjčka bez doložení příjmů a bez zástavy a půjčka bez registru a zástavy
- úvěrové firmy bez licence ČNB – stejně jako u licencovaných nebankovek v podobě peněžité zápůjčky či půjčky na IČO (nikoliv spotřebitelského úvěru), výjimkou nejsou ani nelegální půjčky na směnku
- soukromé osoby (investora) – peněžitá zápůjčka na směnku.
Pro koho je půjčka bez zástavy vhodná?
Půjčka bez zástavy je vhodná pro kteréhokoliv žadatele, který si je jistý svou schopností řádně splatit plánovaný úvěr. Pouze půjčka na směnku bez zástavy se doporučit nedá v žádné životní situaci. Půjčky bez registru, bez zástavy nemovitosti se mohou stát nouzovým řešením akutního nedostatku financí na nutné výdaje.
Výhody půjčky bez zástavy
✅ netřeba zastavovat bydlení, ani auto
✅ široká nabídka od bank i nebankovních společností
✅ nízká cena bankovních půjček
✅ cenu lze ještě snížit účelovostí půjčky
✅ snadná dostupnost nebankovních půjček bez zástavy a registru
✅ většinou bezúčelové peníze
Nevýhody půjčky bez zástavy
❌ u bankovních půjček nižší dostupnost
❌ u nebankovních variant bez registru a bez zástavy nutno počítat s vyšší cenou
❌ rizikovost půjček bez zástavy na směnku
❌ sankce z prodlení mohou patřit k vyšším
❌ jen nižší dostupné částky: nad milion se bez zástavy většinou dostat nelze
❌ v případě bank vždycky vyšší cena než u půjčky se zástavou
Jak získat půjčku bez zástavy ✅
Půjčku bez zástavy můžete získat:
- návštěvou pobočky poskytovatele, pakliže kamenné pobočky provozuje
- na webových stránkách poskytovatele vyplněním a odesláním online žádosti
- osobní schůzkou s kurýrem poskytovatele – platí pro nebankovní společnosti a půjčky v hotovosti
- v rámci online srovnání půjček – s odbornou pomocí pracovníků srovnávače můžete vybrat bezpečnou půjčku a rovnou o ni i požádat vyplněním jednoduchého formuláře.
Kde získat půjčku bez zástavy a registru
Bezpečným místem k získání půjčky je online srovnání úvěrů. Spolupracuje jen s licencovanými poskytovateli. Ti nabízejí bezpečné spotřební úvěry, tedy půjčky s plnohodnotnou ochranou spotřebitele. Navíc vám tu dokáží s výběrem půjčky adekvátně pomoci.
Na co dávat pozor u půjčky bez zástavy
Především na poskytovatele, zda má licenci ČNB. Dále na cenu půjčky a podmínky jejího splácení. Kamenem úrazu se stávají vysoké sankce z prodlení, které mohou vést až do dluhové pasti.
Co bude potřeba doložit?
Vzhledem k tomu, že se nebudete zabývat zástavou, k vyřízení půjčky postačí osobní doklady a nějaké potvrzení o schopnosti splácet, například výpis z osobního bankovního účtu nebo pracovní smlouva s výplatními páskami za několik posledních měsíců.
Často kladené otázky
❓Kde opravdu půjčí každému?
Opravdu skoro každému dokáže půjčit úvěrová firma nebo soukromý investor bez licence od ČNB. Je to však spojeno s vysokým rizikem pro dlužníka a vysokými zárukami pro věřitele a samozřejmě s vysokou cenou půjčky.
❓ Jak získat půjčku bez doložení příjmu?
Stačí o ni požádat, nejlépe v online srovnání půjček bez příjmu, kde najdete jen nabídky od ověřených a Českou národní bankou licencovaných poskytovatelů.
❓ Kdo mi půjčí na dluhy?
Na dluhy vám může půjčit banka i nebankovní společnost nabízející výhodnou konsolidaci různých typů úvěrů.
❓ Kde si půjčit milion?
Milion korun ve formě spotřebitelského úvěru nabízejí všechny banky, ale jen některé nebankovní společnosti.
❓ Kde si půjčit, když nemám příjem?
I pokud nemáte příjem ze zaměstnání, ale například podnikáte nebo jste důchodce, můžete získat půjčku jak od banky, tak nebankovní společnosti. Záleží na vaší úvěruschopnosti.
❓Jak dlouho trvá schválení půjčky?
U většiny poskytovatelů rozhodovací proces zabere jen několik minut, pokud vyplníte dobře žádost, doložíte podklady a splníte všechny podmínky.
❓Nemám na splátku. Lze prodloužit dobu splatnosti?
Obvykle ano. Týká se to ale jen krátkodobých půjček na 30 dní, kdy lze splatnost prodloužit opakovaně o stejnou dobu. Děje se tak za různě vysoký poplatek.
❓Jak se liší úroková sazba a RPSN?
Úroková sazba je cenou za vypůjčené peníze, kdežto poplatky ukazují cenu za službu, která půjčení peněz doprovází. RPSN zahrnuje vše – úrok i všechny poplatky spojené s půjčkou.
❓Co se stane, když nezaplatím splátku?
Nezaplatíte-li splátku půjčky v řádném termínu uvedeném ve smlouvě o půjčce, poskytovatel vás upozorní zasláním upomínky a to telefonicky, SMS, e-mailem či jiným způsobem. Pozor, i upomínka bývá často zpoplatněna. Za prodlení se splácením klientovi hrozí někdy až velmi vysoké sankce. Jejich maximální možnou výši určuje zákon o úvěru.
❓Mohu si vzít další půjčku, když nemám předchozí úvěr splacený?
U většiny poskytovatelů platí pravidlo, že vám neposkytnou novou půjčku, dokud nesplatíte předchozí. Nicméně si lze novou půjčku vzít u jiné společnosti. Pokud splníte její podmínky, můžete splácet několik půjček najednou. S rostoucími dluhy však zároveň roste riziko pádu do dluhové pasti.
Mohlo by vás zajímat
-
Úvěrová kalkulačka
Zajímá vás, jaké budete mít splátky, jak se mění hodnoty s výší úroku nebo délkou splácení? Přesně na to je naše úvěrová kalkulačka. Ukáže vám výši měsíčních splátek, celkovou splatnou částku(bez započítání dalších poplatků) nebo třeba o kolik přesně přeplatíte. Nejsou potřeba žádné osobní údaje a použití je velice snadné. Nezapomeňte, že uvedené hodnoty jsou…
-
10 tipů jak hospodařit s penězi v roce 2025
Nový rok 2025 je za dveřmi. S každým novým rokem se pojí různá předsevzetí, která se často týkají změny životního stylu. Do tohoto článku jsem vybral 10 nejdůležitějších bodů týkajících se hospodaření s penězi, které bude nejen v příštím roce dobré dodržovat. 1. Začněte u sebe – analyzujte svou situaci Pokud si chceme stabilizovat rodinný…
-
CoolCredit
Půjčka CoolCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Zonky
Půjčka Zonky ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
VistaCredit
Půjčka VistaCredit ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy
-
Tetička
Půjčka Tetička ⏩ Zjistěte, která společnost Vám opravdu půjčí ✅ Stačí jedna žádost ⏱️ Výsledek do 2 minut Jde to i s dluhy