Nebankovní konsolidace bez zástavy

Na sloučení půjček u nebankovní společnosti dosáhnou i klienti v horší finanční situaci. Není to sice pravidlem, ale že vám banka zavřela dveře ještě neznamená, že vám nikdo nepomůže. Podmínky – včetně úrokové sazby – mohou být přitom velmi zajímavé a není nutné mít ručitele nebo zastavovat majetek. Nebankovní konsolidaci je možné provést de facto u všech spotřebitelských úvěrů.

Jak vysoká může být nebankovní konsolidace

Částky se běžně pohybují v řádech stovek tisíc a nabídky společností se velmi liší. Ty menší vám zpravidla nabídnou nebankovní konsolidaci bez zástavy do 250 000 Kč, ovšem ty velké zvládají i více jak půl milionu korun. U vybraných nebankovních poskytovatelů se pak dostanete na půjčku ve výši až 1 milionu korun, více ale bez ručení majetkem běžně nenabízí.

Nebankovní konsolidace je bez zástavy

Vzhledem k tomu, že se jedná o částky, které je schopný splácet každý člověk s pravidelným příjmem, je nebankovní konsolidace bez zástavy. U vyšších částek, obvykle nad 0,5 milionu korun, však mohou některé společnosti požadovat ručitele. Jiné si však tuto podmínku nekladou a postačí jim, že máte pravidelné příjmy a jste dostatečně bonitní.

Kdy je vhodná nebankovní konsolidace

Sloučení by měl zvážit každý, kdo má „na krku“ dvě a více půjček, které rozpočet zatěžují více, než je únosné, a zároveň mu v bance odmítají vyjít vstříc. Někdy totiž může žádost zkomplikovat i rok stará záležitost, kdy jste zapomněli uhradit včas složenku. Pokud ovšem nejde o nic vážného, mohou nebankovní společnosti přimhouřit oči a konsolidaci bez zástavy vám poskytnout klidně i se zápisem v registru dlužníků.

Jaké úvěry je možné sloučit do jednoho

Většina nebankovních poskytovatelů pomůže klientům vypořádat běžné spotřebitelské půjčky – ať jde o klasické, které splácí každý měsíc, tak třeba kontokorenty nebo kreditní karty. Důležité však je, abyste požádali o nebankovní konsolidaci bez zástavy včas, a ne až po splatnosti závazků – v takovém případě by bylo poskytnutí úvěru mnohem těžší.