V jakých situacích je vhodné využít konsolidaci půjček
Máte-li „na krku“ více úvěrů a rádi byste svému rozpočtu odlehčili, lze je sloučit do jednoho za výhodnějších podmínek, a to i přesto, že jste v minulosti udělali nějaký přešlap.
Řada společností nabízí konsolidace půjček bez registru a zástavy a vám stačí splnit základní podmínky jako plnoletost a pravidelný příjem. Sloučit přitom můžete bankovní i nebankovní půjčky a získat nižší splátky i kratší dobu splatnosti.
Kdo nabízí konsolidaci půjček bez registru a zástavy
Označení je trochu nepřesné, neboť úplně bez nahlížení do evidence dlužníků to nepůjde u žádné seriózní společnosti. Negativní zápis nicméně nemusí znamenat automatické zamítnutí žádosti.
Kde klient nemusí uspět, jsou banky, které pravý důvod zápisu často nezajímá, a žádost o sloučení půjček ihned zamítnou. Více možností nabízí nebankovní společnosti, které konsolidace půjček bez registru a zástavy za určitých podmínek umožňují. Zpravidla “výměnou” za vyšší úroky než nabízí banky.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Co je konsolidace, jak funguje a k čemu se využívá?
Jak konsolidace půjček bez registru a zástavy funguje
Vše probíhá stejně, jako byste měli „čistý štít“. Standardně tedy vyplníte žádost, v níž o sobě uvedete potřebné informace, a rovněž částku, o jakou máte zájem.
Následně oslovená společnost žádost vyhodnotí a informuje vás, zda je konsolidace půjček schválená. Počítejte s tím, že se reálná nabídka bude od orientačního výpočtu lišit. Hodně záleží na tom, jak staré zápisy v evidenci dlužníků jsou, a o co přesně se jedná (o nesplácení půjčky, energií a podobně).
Pokud se jedná například o rok starou záležitost a dnes již máte vše v pořádku, nemusí to být žádný problém. Většina poskytovatelů prochází vícero registrů, především BRKI, NRKI a Solus.
Výše konsolidace bez zástavy může být poskytnuta až do 1 milionu korun, někteří poskytovatelé ale vyžadují od částky nad 500 000 Kč ručitele nebo spolužadatele.
Jak zvýšit šanci na získání konsolidace bez registru a zástavy
Ještě než o sloučení půjček požádáte, udělejte vše pro to, abyste vypadali v očích poskytovatelů „chtěně“ a nevyvolávali zbytečné otázky.
Někdy je například lepší žádost o pár měsíců odložit, než riskovat zamítnutí, které by vám mohlo v budoucnu situaci zkomplikovat.
Zpravidla je dobré mít:
- stálý a prokazatelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje),
- smlouvu po zkušební době, nejlépe pak prodlouženou na dobu určitou či neurčitou (OSVČ by měly podnikat alespoň 6 měsíců),
- vyrovnané všechny závazky (nejde pouze o řádné splácení půjček, ale rovněž o složenky ne energie, paušál u operátora, splátkový prodej atd.),
- spolužadatele nebo ručitele, pokud jste v nedávné době nezvládli splácet půjčku (není to však podmínkou, pouze zvýšením šancí).
NÁŠ TIP: Využijte online porovnání půjček vhodných ke konsolidaci a ušetřete.